Lietuviešu valodas forumā
„Kādu valodu izvēlamies?”

2021. gada 19. maijā LU Latviešu valodas institūta vadošā pētniece LAIMUTE BALODE piedalījās Lietuvas Valsts valodas komisijas rīkotajā valodas forumā „Kādu valodu izvēlamies?”. Foruma sauklis: „Par valodu nekad nevar runāt par daudz!” Sarunu vadīja slavens Lietuvas žurnālists Raigards Musnicks (Raigardas Musnickas). Diskusiju ievadīja Lietuviešu Valsts valodas komisijas priekšsēdētājs Audris Antanaitis (Audrys Antanaitis), referēja bijusī šīs komisijas vadītāja Irena Smetoniene (Irena Smetonienė, „Kāpēc valoda ir vērtība”), poētiski valodas izmaiņas savā priekšlasījumā skāra rakstniece Renata Šerelīte (Renata Šerelytė, „Kā pukst valodas sirds”),  par valodā lietojamo slenga formu runāja šīs komisijas eksperte Laima Kalēdiene (Laima Kalėdienė, „Valodas variācijas un brīvība”) un Kauņas Vītauta Dižā universitātes itāliešu valodas lektors Stefano Lanca (StefanoLanza) ar intriģējošu priekšlasījuma nosaukumu „Itāliešu valodas regulēšana/neregulēšana: uzmanīgs viedoklis”. Latvijas Universitātes un Helsinku Universitātes pārstāve Laimute Balode dalījās savā pieredzē par valodas politikas raksturīgākajām iezīmēm Latvijā un Somijā, izceldama kopīgo un atšķirīgo, atbildēja uz vairākiem klausītāju jautājumiem. Diskusijās aktīvi piedalījās arī izdevniecību pārstāvji, kultūras darbinieki, lietuviešu un ārvalstu valodnieki. Šī foruma ierakstu var skatīt Lietuvas Valsts valodas komisijas Youtube lapā.

Laimute Balode

LU Latviešu valodas institūta vadošā pētniece