Vadošā pētniece Renāte Siliņa-Piņķe stāsta par Aizkraukles vārda izcelsmi

Par 2021. gada arheoloģisko pieminekli Latvijas Arheologu biedrība ir nominējusi Aizkraukles pilskalnu un senpilsētu un pievērsusies īpašai šīs vietas cildināšanai. Viens no šīs cildināšanas veidiem ir nule atklātā digitālā izstāde „Aizkraukles pilskalna dārgumi”, kas skatāma un klausāma Latvijas Arheologu biedrības mājaslapā. Līdzās brīnišķīgām senlietu fotogrāfijām un pilskalna apkārtnes 3D vizualizācijām videogalerijā skatāmi un klausāmi arī dažādi pētnieku stāstījumi. Dažādas izstādes sadaļas šā gada laikā tiks vēl būtiski papildinātas.

LU Latviešu valodas institūta vadošās pētnieces RENĀTES SILIŅAS-PIŅĶES stāstījums ir par Aizkraukles nosaukumu un tā izcelsmi. Sižetā var uzzināt par Aizkraukles vārda pierakstu dažādu laiku dokumentos, iepazīties ar daudzveidīgiem vārda cilmes skaidrojumiem – no šķietami pašsaprotamiem līdz diezgan pārsteidzošiem – un gūt apstiprinājumu tam, ka Latvijas senākie vietvārdi ir daudzslāņaini, noslēpumaini, stāstoši un vilinoši.

Saite uz video: https://www.arheologubiedriba.lv/video-apak-galerija/2021/8/23/aizkraukles-nosaukums-un-t-izcelsme.
Saite uz izstādi kopumā: https://www.arheologubiedriba.lv/aizk-pilsk-darg

Renāte Siliņa-Piņķe

Renāte Siliņa-Piņķe

LU Latviešu valodas institūta vadošā pētniece

Citas ziņas

Izskanējusi Jāņa Endzelīna konference

Ziemīgajam noskaņojumam mijoties ar pavasara vēsmu tuvošanos, 2024. gada 22.–23. februārī Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūtā norisinājās akadēmiķa Jāņa Endzelīna 151. dzimšanas dienas atcerei veltītā starptautiskā zinātniskā

Lasīt vairāk »

Mēs sociālajos tīklos