9. maijā sākas III starptautiskā zinātniskā konference „ONOMASTIKAS PĒTĪJUMI”

Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts aicina apmeklēt 3. starptautisko zinātnisko konferenci „ONOMASTIKAS PĒTĪJUMI” š. g. 9.–10. maijā Rīgā, Kalpaka bulvārī 4.

Šī konference ir veltīta pasaulē pazīstamajam latviešu valodniekam onomastam Ojāram Bušam (1944–2017), kuram 2024. gada 28. aprīlī būtu apritējis 80 gadu. Konferences tēma ir „Īpašvārdu mainība”, referenti bija aicināti pieteikt referātus par vietvārdu un personvārdu, kā arī citu īpašvārdu mainību – mainīšanos un mainīšanu – gan laikā, gan cilvēku apziņā lingvistisku un ekstralingvistisku faktoru ietekmē. 

Konferencē piedalīsies 38 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Ukrainas, Čehijas, Vācijas, Francijas, Lielbritānijas, Kazahstānas, Dienvidāfrikas un Jaunzēlandes. 

Darbs noritēs divas dienas vairākās sēdēs un sekcijās, būs iespēja noklausīties 30 referātus:  gan par  Ojāra Buša daudzpusīgo zinātnisko darbību, gan par dažnedažādiem īpašvārdu mainības aspektiem. 

Konferences tēzes

Konferences programma:

Vairāk informācijas: https://lavi.lu.lv/konferences-2024/.

Citas ziņas

Izskanējusi Jāņa Endzelīna konference

Ziemīgajam noskaņojumam mijoties ar pavasara vēsmu tuvošanos, 2024. gada 22.–23. februārī Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūtā norisinājās akadēmiķa Jāņa Endzelīna 151. dzimšanas dienas atcerei veltītā starptautiskā zinātniskā

Lasīt vairāk »

Mēs sociālajos tīklos