Konkursa „Viegli lasīt” pirmās kārtas rezultāti 

Aprīlī LU Latviešu valodas institūts un Vieglās valodas aģentūra izsludināja otro konkursu „Viegli lasīt” un aicināja ikvienu interesentu iesniegt oriģināldarbu brīvi izvēlētā žanrā. Konkursam tika iesniegts 31 darbs – īsstāsti, dzeja un pat viena luga. 

Pirmajā konkursa kārtā tika atlasīti darbi, kas atbilst konkursa nolikumam, un uz otro kārtu izvirzīti 18 īsstāsti: 

– Arvis Ostrovskis „Pēterim ir idejas” 
– Baiba Baikovska „Suns ar uzdevumu” 
– Baiba Liepiņa „Draudzība” 
– Dārta Andersone „Māra” 
– Dinija Bite „Briša stāsts” 
– Elīna Rudoviča „Dinozaurs Bīnijs” 
– Gunita Lagzdiņa „Neviens nav viens” 
– Ieva Īzāka-Harjo „Vēstule” 
– Ieva Upesleja „Kur pazuda Zuze?” 
– Ilze Aizsila „Smilšu pils” 
– Laura Vinogradova „Autoveikals” 
– Linda Skranda „Vecā māja” 
– Lingita Lina Henritiusa „Es esmu latviete” 
– Patrīcija Šteinberga „Anna cep pankūkas” 
– Renārs Voicehovičs „Krīta vairogs” 
– Sonja Soleijla „Annas piedzīvojums” 
– Ulrika Ūpe „Miera dūja” 
– Vineta Bite „Kates vasara” 

Šobrīd darbus vērtē konkursa žūrija – LU Latviešu valodas institūta direktore un vadošā pētniece Sanda Rapa, LU Latviešu valodas institūta pētniece Dite Liepa, Velku biedrības dibinātāja Liāna Velka, latviešu valodas un literatūras pedagoģe, logopēde Jolanta Rimoviča, Latvijas Nedzirdīgo savienības dienas centra „Rītausma” apmeklētāji un vadītāja Gunta Birnīte, kā arī Vieglās valodas aģentūras vadītāja Irina Meļņika

Uzvarētāji tiks sveikti 2. augustā. Šogad galvenais konkursa atbalstītājs ir grāmatu nams „Valters un Rapa”, un pirmo trīs vietu ieguvēji saņems dāvanu karti 70, 50 un 30 eiro vērtībā. Simpātiju balvu piešķirs arī Latvijas Valsts Mežu tūrisma uzņēmums „Mamma Daba”, savukārt Latvijas Universitāte sarūpējusi veicināšanas balvas pārējiem otrajā kārtā izvirzītajiem konkursantiem. 

Konkursa mērķis ir veicināt izpratni un uzlabot zināšanas par vieglo valodu. Tāpat konkursa darbus plānots izdot, lai arvien vairāk cilvēkiem būtu iespēja lasīt daiļliteratūru vieglajā valodā. „Uzskatu, ka izvirzīto mērķi esam sasnieguši ar uzviju – atsaucība ir bijusi negaidīti liela. Turklāt katrs no konkursa darbiem ir īpašs gan sižetiski, gan ar savu vēstījumu. Ceru, ka, turpinot šo tradīciju, interese tikai pieaugs un pēc dažiem gadiem Latvijas grāmatnīcās beidzot būs arī atsevišķs plaukts grāmatām vieglajā valodā,” ar prieku atzīst viena no konkursa rīkotājām, LU Latviešu valodas institūta zinātniskā asistente Velga Polinska. 

Velga Polinska

Velga Polinska

LU Latviešu valodas institūta zinātniskā asistente

Citas ziņas

Mēs sociālajos tīklos