„Zaļā kaste” – vieta, kur doktorantiem un jaunajiem zinātniekiem satikties un mācīties

2021. gadā LU Latviešu valodas institūtā vadošās pētnieces SOLVITAS BERRAS (Burr) vadībā ir aizsākta „Zaļās kastes” tradīcija – reizi mēnesī tiešsaistē vienkopus sapulcināt doktorantus un jaunos zinātniekus, lai ļautu viņiem neformāli apmainīties ar jaunumiem un idejām, apspriest savu un pieredzējušu pētnieku zinātniskos darbus, arī mācīties citam no cita.  

„Zaļās kastes” pamatā ir ideja, ka ikmēneša semināri ir draudzīgs atbalsts patstāvīga zinātniskā darba uzsākšanā un iedvesmojošs atspēriena punkts lieliem un svarīgiem darbiem – konferences pieteikumam vai referātam, zinātniskajai publikācijai vai projekta sagatavošanai. Te visiem ir dota iespēja izteikties, dalīties pieredzē un neformāli apspriest zinātnisko darbu.  

Papildu ieguvumi „Zaļās kastes” dalībniekiem ir pieredzes gūšana zinātniskajās diskusijās (t. sk. konstruktīvas kritikas saņemšanā, pretargumentu izteikšanā), teorētiskās literatūras angļu valodā padziļināta izpēte un galveno atziņu iestrādāšana savā pētījumā, arī zinātniskās valodas stila izkopšana. Kā atzīst Sintija Ķauķīte, aktīva „Zaļās kastes” dalībniece: „Man patīk saņemt atgriezenisko saiti no kolēģiem par savu pētījumu vai prezentāciju un uzzināt ko jaunu par dažādām tēmām, piemēram, publikāciju gatavošanu, konferencēm.” 

Ja arī tu vēlies piedalīties „Zaļajā kastē”, raksti e-pasta vēstuli Solvitai Berrai: solvita.poseiko@lu.lv.  

 

Attēlā: LU Akadēmiskā centra Zinātņu māja. Foto: © Toms Grīnbergs (LU)

Solvita Berra

Solvita Berra

LU Latviešu valodas institūta vadošā pētniece

Citas ziņas

Mēs sociālajos tīklos